Tıbbi Çalışmalar İçin Medikal İstatistik Desteği

Tıp alanında gerçekleştirilen her akademik ve istatistik çalışma çok değerli ve önemlidir. Sağlık sektörüne katkı sağlayacak her araştırma ve çalışmanın istatistik analiz ile yerine ulaşabilmesi gereklidir. Araştırmalardan gerçek anlamda fayda sağlayabilmek için, o çalışmaların yazılı verilere dönüşmesi ve tıbbi istatistik alanı ile bir sonuca bağlanması da şarttır. Bu anlamda akademik çalışmalarında ve istatistik konusunda yardım ihtiyacı duyan herkes için Medikal İstatistik destek vermektedir.

 

Uzman Biyoistatistik Hüseyin Candan tarafından 2008 yılında kurulmuş ve bugüne kadar da önemli tıbbi çalışmalara katkılarını sağlamıştır. Veri analizi konusunda oldukça kapsamlı ve detaylı çalışmalar sağlanmaktadır. Uzmanlar eşliğinde çalışmalar adına istatistik analiz verileri elde edilir.

Firma uzmanlıklarında istatistik başta olmak üzere, verilerin değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması, tıbbi istatistik, çeviri, tıbbi makale ve tez danışmanlığı da yer almaktadır. Tıbbi istatistik çalışmaları, oldukça önem isteyen ve kapsamlı araştırmaları gerektiren istatistik analiz detaylarını içerir.

Bu bilinçle çalışan Medikal İstatistik firması, tıp alanına yönelik biyoistatistik ve yenilikçi bir anlayış ile ilerlemektedir.

 

 Alanında Uzman Bireyler ile Çalışan Bir Firma

 

Veri analizi ve istatistik çalışmaları için oldukça deneyimli ve eğitimli bir ekip ile çalışma sağlanır. Biyoistatistik uzmanı, grafikerler, çevirmenler, tıbbi danışmanlar, istatistikçiler bu ekipte yer alan uzmanları temsil etmektedir.

İstatistik analiz alanında yapılan çalışmalar her zaman belli bir süreç ile ilerletilir ve veri analizi adına hiçbir detay atlanmaz. Çünkü tıbbi istatistik, çok daha farklı çalışmaları gerektiren bir alandır. İstatistik ile elde edilen veriler biyoistatistik ile sonuca bağlanır ve bu şekilde danışanlar, çalışma ve araştırmalarının ne getirdiğini bilimsel kanıtları ile birlikte görür.

Medikal İstatistik firmasının ekibi ile birlikte yaptığı istatistik hizmetler, tıp alanındaki tüm akademik çalışmaları kapsar.

 

 Çalışma Sürecinin İlerleyişi ve İçeriği

 

           Veri analizi ve istatistik raporlama çalışmaları ile yapılan araştırmalar Medikal İstatistik tarafından yazılı bir düzen içerisinde sunulur. Biyoistatistik uzmanlığı eşliğinde öncelikle başlangıç çalışması sağlanır. Sunulan hipotez ile amacın uygunluğu biyoistatistik ile araştırılır. Daha sonra istatistik analiz verileri eşliğinde karşılaştırmalar ve tanımlamalar sağlanır.

Tüm bu karşılaştırma ve tanımlamalar, tıbbi istatistik alanına göre gerçekleştirilir. Kullanılacak istatistik programının seçimi ile devam eden bu süreçte, istatistik analiz planı oluşturulur. Bu aşamada Biyoistatistik çalışmaları ve analizler daha yoğun geçmektedir. Artık sonuca ulaştıracak veri analizi ve değerlendirmeler sağlanır. Veri analizi için farklı istatistik analiz yöntemleri kullanılır.

İstatistik analiz yöntemleri değişken sonuçlara göre belirlenir. Medikal İstatistik için, Tıbbi istatistik için birden fazla yöntem ile sağlama yapmak en doğrusudur.

 

Medikal İstatistik firması, bu çalışmalardan sonra artık sonuca bağlayacak aşamalara geçer. İstatistik adına tablolar ve şekiller ile birlikte raporlar hazırlanır. Biyoistatistik uzmanlığında tüm ekip gelen rapor ve sonuçları yorumlar.

Veri analizi ve değerlendirmeler ile başlayan süreç, beklenen sonucu verdiğinde çalışma için olumlu bir ilerleyiş gerçekleşiyor demektir. İstatistik analiz raporları teslim edilebilecek hale getirilir. Tıbbi istatistik çalışmalarına uygun şekilde sunulması çok önemlidir.

 

Medikal İstatistik, sonuçlar ile birlikte projeye dair tüm belge ve bulguları da teslim edecektir. İstatistik ve verilerin devamının getirilebileceği şekilde sonuçlandırılması sağlanır. Çünkü amaç; veri analizi ve tıbbi istatistik çalışmaları doğrultusunda bir hizmeti tamamlamaktan öte, tıp alanına katkı sağlamaktır. Biyoistatistik çalışmalar ve veri analizi raporları, bu aşamalar ile sonuçlandırılarak Medikal İstatistik tarafından ilgili kişi ya da kurumlara teslim edilir.

 

 Yenilikçi ve Bilime Dayalı Çalışma Anlayışı

 

Medikal İstatistik, gerçekleştirdiği tıbbi istatistik çalışmaları ile her zaman yeni fikirlere, yeni gelişmelere ve yeni tekniklere açık olduğunu gösterir. İstatistik analiz ve tıbbi istatistik konularında bekleneni karşılamak amacı ile başlar.

Uzmanlık alanı istatistik olmakla birlikte, veri analizi için tıp alanında da yeterliliğini sağlamış çalışanlar ile birlikte ilerlemektedir. Medikal İstatistik firması içerisinde gerçekleştirilen hizmetlerin tümü, biyoistatistik uzmanlığında, bilime dayalı ve yenilikçi olacak şekilde kendisini belli etmektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.